Karpatské hry

Karpatské hry

Kniha, která mění život

Nové vydání legendárních Karpatských her od Miloslava Nevrlého


Nové vydání Karpatských her právě vyšlo. Kniha, po které se roky ptaly stovky čtenářů je opět dostupná. Kniha má formát cca A5 (140 x 195 mm) a je vytisknutá na bílém ofsetovém papíru s černobílými ilustracemi Ludvíka Kunce.
Jsou knihy, které mění život. Karpatské hry od Miloslava Nevrhlého jsou jednou z nich. Podobně jako Kniha o Jizerských horách objevila mnoha lidem jejich kraj, svět pomníčků, dávných cest a příběhů, tak i Karpatské hry ovlivnily tisíce a tisíce lidí - a to nejen skautů, cestovatelů a trampů. Tuto knihu mnoho lidí opisovalo a předávalo kamarádům. Někteří úryvky z ní rozdávali a lepili na nárožích - v době totality, kdy něco takového bylo neobvyklé, podezřelé a trestné. Jak knihu Karpatské hry přiblížit? Je to kniha dobrodružství, kniha báseň, kniha životní cesty. Kniha o lidech v dalekých horách i kniha o lidech vám nejbližších. Karpatské hry jsou beletrií, cestopisem i čtením o duši. Mezi silné a okouzlující popisy rumunských hor a údolí se vplétají veselé i hluboké životní hry, díky kterým jsme šťastnější, svobodnější a vidíme víc věcí kolem sebe. Miloslav Nevrlý je vzácný a skromný průvodce. Karpatské hry jsou vlastně inspirace pro každý den: Hra na veselou skromnost, Hra na vlčí dech, nagazelí nohy, Hra na jitřní radost... Jídlo, běh, věci kolem nás, cestování - zdánlivé samozřejmosti v jiném světle. Ve světle, které vám může změnit, obohatit život. Cesta do hor je v knize Karpatské hry cestou k sobě a k lidem kolem sebe, přemýšlení o svém životě tu je jako šumění lesa a zvuk vody v rumunských řekách.

Martin Fryč, knihkupec

Karpatské hry

Miloslav Nevrlý

pevná vazba

2017, 8. dotisk

257,-Kč na e-shopu

 

Koupit knihu

 

 

"Jsou knihy, ke kterým se čtenář vrací znovu a znovu, oblíbené knihy, které potěší a zahřejí pokaždé, když je člověk pročítá. Karpatské hry mezi ně nepatří. Alespoň pro mě ne.

Byl začátek osmdesátých let, bylo mi sedmnáct, měli jsme svůj, tehdy ilegální, skautsko/ministrantský oddíl a stalo se, že jsem jednoho večera se setkal s Milošem Zapletalem. Miloš Zapletal byl tehdy pro nás někdo mimořádný, guru, autorita, vůdce, autor mnoha dílů Her, které jsme v oddílu hráli, autor Výprav za dobrodružstvím, autor Sedmičky a Ostrova přátelství, jako malým nám to po večerech čítávali vedoucí na táborech. Netušil jsem, že budu mít kdy takovou čest se s ním setkat osobně. Pamatuji na jeho již tehdy bílé vlasy, černé brýle a naléhavý hlas: Přečti si Karpatské hry. A pak, aby bylo zřejmé, jak moc to myslí vážně, zopakoval ještě jednou: přečti si Karpatské hry. Nevěděl jsem, o čem mluví. Snad nějaké další hry v přírodě nebo v klubovně, napadlo mě tehdy. Ta naléhavost ale ve mně zůstala. Koupil jsem si je – tehdy se ještě daly sehnat – a večer otevřel. Detaily si pamatuji podrobně, bylo kolem deváté. Skončil jsem ve čtyři ráno. Pak, v dalších letech, jsem jich koupil několik desítek a všechny rozdal. Nikdy, nikdy jsem je ale už nečetl podruhé. Snad ze strachu, že by ten výbuch už na podruhé nebyl tak silný. Dodnes nemám odvahu je otevřít. Opatrně s tou knihou. Je to katedrála lesů a hor, ve které je uprostřed tryskající pramen, Ty k němu můžeš sestoupit – a nikdy už nebude nic jako dřív."

Marek Orko Vácha

 

Kde nás najdete

Pražská 14

Liberec 1

460 01

 

Otevírací doba

OBVYKLÁ OTEVÍRACÍ DOBA

Po–Pá: 900–1800

So: 900–1400

Ne: 1400–1800

Kontaktujte nás

Knihkupectví 

Tel: +420 485 105 243 

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Antikvariát

Tel: +420 485 105 755

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jeden dům, deset zákoutí, desetitisíce knih. . .